Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Lesi: Partitë të pozicionohen për regjistrimin
English

Lesi: Partitë të pozicionohen për regjistrimin

Tiranë, 6 mars, NOA – Kryetari i Lidhjes Demokristiane dhe zëvendësministri i Kulturës, Nikoll Lesi ka kërkuar sot nga klasa politike që të mbajnë qëndrime publike të qarta në lidhje me pozicionimin e tyre për procesin e regjistrimit të popullsisë.

Në një deklaratë për mediat, Lesi ka theksua se “partitë të pozicionohen qartë për çështjen e regjistrimi”, duke nënkuptuar se forcat kryesore nuk kanë mbajtur qëndrime për këtë çështje.

Lesi ka vlerësuar pozitivisht qëndrimin e nënkryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu, duke shprehur dhe mbështetjen e tij.

Nga ana tjetër, Lesi ka theksuar se dhe forcat kryesore në vend duke të jenë në krah të nënkryetarit të KLD-së.

a.k/NOA

KOMENTE