Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Sulme të reja në Libi, panik në radhët e qytetarëve
English

Sulme të reja në Libi, panik në radhët e qytetarëve

E diel, 6 mars 2011, NOA- Një situatë kaotike po shoqëron Libinë pasi ka një mjegull në informacionin për situatën në vend.

Mësohet se luftimet e ashpra mes kryengritësve dhe trupave të kreut të shtetit Muamar Gadafi po vazhdojnë në mënyrë agresive.

Sipas televizionit pro-qeveritar “Al Libia”, njoftohet se trupat e Gadafit kanë rimarrë nën kontroll portin e naftës Ras Lanuf dhe qytetet Misrata, Savija dhe Tobruk.

Ndërkaq nga ana e kryengritësve mohohet një fakt i tillë.

Qytetarët janë ata që janë të tmerruar pasi i tremben një lufte të mundshme civile e cila sipas gjasave pritet të zgjasë.

a.y/NOA

KOMENTE