Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Pranga për Vladimir Fishekun, biznesmeni ndalohet për abuzime me naftën “Virgin”
English

Pranga për Vladimir Fishekun, biznesmeni ndalohet për abuzime me naftën “Virgin”

Fier, 11 mars 2011, NOA- Rreth një orë më parë ka rënë në prangat e policisë biznesmeni i njohur Vladimir Fisheku.

Shkak për arrestimin e tij sipas të dhënave paraprake mësohet të jetë, abuzimi me naftën “Virgin”.

Burime zyrtare nga policia konfirmojnë se arrestimi i biznesmenit është bërë pas hetimeve të vazhdueshme nga ana e prokurorisë.

Për të njëjtën akuzë, aferra korruptive, mësohet se do të ketë edhe arrestime të tjera nga ana e Task-Force të cilat po vazhdojnë më tej operacionin.

Fisheku është i njohur për aktivitetin e tij në biznesin e naftës dhe pikërisht abuzimi me naftën e shtetit duket se është ndalur nga ana e uniformave blu, të cilat prej disa kohësh kanë qenë në vëzhgim të biznesmenit dhe veprimeve të tij në këtë biznes.

Pak më vonë pritet një deklaratë zyrtare për konfirmimin e arrestimit të biznesmenit të Vladimir Fisheku.

a.y/NOA

KOMENTE