English

Policia merr në mbrojtje 74-vjeçarin, e rrihte djali

Korçë, 12 mars, NOA – Konflikti në një familje në Korçës është mundur të zgjidhet vetëm me ndërhyrjen e forcave të rendit. Policia e Korçës ka marrë në mbrojtje një 74-vjeçar, i cili dhunohej dhe rrihej sistematikisht nga djali i tij.

74-vjecari A.Manollari, banues në fshatin Klocë të Korçës ka denoncuar në komisariatin e policisë djalin e tij. Ai ka sqaruar para policisë se prej kohësh rrihej dhe dhunohej psikologjikisht nga djali 33-vjeçar, Sali Manollari.

Pas marrjes së dëshmive, nga forcat e rendit është plotësuar kërkesë-padia për lëshimin e Urdhrit të Mbrojtjes së Menjëhershme për 74-vjeçarin. Ndërkohë që ndaj djalit të tij ka nisur procedimi penal.

a.k/NOA

KOMENTE