Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Mary Lu Zahalan Kennedy- personi i parë në botë i diplomuar në Bitëllsologji
English

Mary Lu Zahalan Kennedy- personi i parë në botë i diplomuar në "Bitëllsologji"

Liverpul, 16 Mars NOA- Një ish-Mis kanadeze është personi i parë në botë që sapo ka mbaruar studimet master në Universitetin e Liverpulit për Bitëllsologji".

Në kursin “The Beatles” ishin regjistruar 12 studentë me kohë të plotë të cilët u mundën nga konkurrentja Mary, aktore, këngëtare dhe finaliste e Mis Kanadasë.

Mike Brocken, themelues dhe udhëheqës i masterit “Beatles”

thotë: "Ky është i vetmi program pasuniversitar në botë në llojin e vet”. Kursi ka zhvilluar çështje të ndryshme, si : analiza e metodës së kompozimit të “Beatles”, por gjithashtu janë analizuar dhe aspektet sociologjike (Liverpuli ka ndihmuar në modelimin e muzikës së kuartetit).

"Unë jam krenare për arritjet e mia. Ishte një kurs sfidues dhe i këndshëm ku shfaqej një pasqyrë e madhe e ndikimit që Bitëllsat kanë pasur dhe kanë në të gjitha aspektet e jetës”.

Ajo pritet të kthehet me burrin dhe dy vajzat e saj në Kanada ku do të vazhdojë sërish studimet në lidhje me muzikën.

a.e/NOA

KOMENTE