Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Limaj lë imunitetin: I gatshëm të përballem me drejtësinë
English

Limaj lë imunitetin: I gatshëm të përballem me drejtësinë

Prishtinë, 17 mars 2011, NOA- Fatmir Limaj ish-ministri i Transporteve në Kosovë dhe deputeti i Partisë Demokratike pas akuzave të ngritura nga EULEX për krime lufte ka vendosur të lërë imunitetin.

Këtë fakt Limaj e bëri vetë të ditur për mediat gjatë një konference të dhënë për to, ku ka sqaruar se ky veprim vjen në mënyrë që të mos pengohen hetimet e filluara nga ana e EULEX.

Ai shprehu më tej gatishmërinë për të bashkëpunuar me drejtësinë në mënyrë që të mos bëhen dallime gjatë hetimeve.

Limaj, shtoi më tej se ditën e djeshme ka zhvilluar takime me zyrtarë të EULEX-it, por ka theksuar se nuk ekziston asnjë dokument zyrtar që të dëshmoj se ndaj tij është ngritur aktpadi.

Ish-ministri i Transporteve tha se beson në pastërtinë e luftës që ka bërë dhe luftës së UÇK-së, ndaj është i gatshëm të ballafaqohet në çdo moment me drejtësinë.

Ndërkaq policia e EULEX ditën e djeshme ka arrestuar edhe disa ish-luftëtarë të UÇK-së, si të dyshuar për krime lufte.

Po dje Limaj u mor në pyetje nga zyrtarë të misionit evropian pasi gjatë luftës, ai ka drejtuar Brigadën “Kumanova”, ndërsa akuzat e ngritura ndaj tij flitet se janë zhvilluar në fshatin Kleçkë.

Ndërsa lidhur me imunitetin e tij fjalën e fundit e ka Kuvendi.

a.y/NOA

KOMENTE