English

Milan, gati sulmin për Robben

Milano, 18 Mars NOA - Eliminimi i Bajernit të Munihut nga Liga e Kampionëve nga ekipi i Interit i ka dhen goditjen përfundimtare kësaj skuadre gjatë një sezoni jo shumë të mriz. Si rrjedhojë duhet thënë se është hapur dhe çështja Robben. Fjalët e holandezit në përfundim të garës me zikaltërit lënë të kuptojnë një zhgënjim të madh që afron shumë më një lamtumirë të tijën. Milani në këtë situatë është shfaqur e gatshme të bëjë sulmin e saj në drejtim të numrit 10 kjo falë dhe ndihmës së Van Bommel, që është dhe shoku i tij më i ngushtë.

r.b/NOA

KOMENTE