English

Arrestohen tre shqiptarë në Itali, pjesë e një rrjeti prostitucioni

Asti (Itali), 27 mars, NOA – Karabinierët e qytetit Asti në Itali kanë goditur së fundmi një rrjet prostitucioni që drejtohej në këtë qyte nga shqiptarët. Mediat italiane i referohen burimeve të policisë, të cilat flasin për një seri arrestimesh në lidhje me këtë grup. Karabinierët kanë arrestuar dje dhe tre persona të tjerë që detyronin vajzat të ushtronin prostitucion në rrugën Asti-Alba, në zonën e Piemontes. Emrat e të arrestuarve për arsye hetimi nuk janë bërë publik. Sipas medieve italiane të shqiptarët e arrestuar mendohet se janë pjese e një grupi më të madh. Policia italiane ka bërë të ditur se disa anëtarë të së njëjtës bandë janë arrestuar gjatë muajit shkurt në Piemonte.

Bashkë me tre shqiptarët janë ndalur dhe tre vajza, të cilat pritet të riatdhesohen në vendet e orgjinë.

a.k.NOA

KOMENTE