English

Fituesi i Grande Fratello dhunohet nga dy shqiptarë

Trevizo, 27 Mars, NOA- Fituesi i i diskutuar i edicionit të dhjetë i Grande Fratello (Itali), Mauro Marin është zgjuar nga harresa mediatike.

Ai është rrahur në një lokal në Montebelluna, një fshat në provincën e Trevisos, ku ishte me vëllanë e tij.

Personat e identifikuar nga ai si shqiptarë i janë afruar duke u hequr si tifozë për ti marrë një autograf. Më pas e kanë sulmuar duke e shtrirë përtokë dhe goditur me shqelma e grushte.

Dëshmitare e ngjarjes ka qenë një vajzë, e njohura e Maurios dhe pronarit të lokalit që rezulton të jetë miku i tij.

Për të përcaktuar dinamikën e fakteve, në vendngjarje kanë mbërritur karabinierët italianë të cilët regjistruan ankesën e fituesit të Grande Fratello dhe janë duke analizuar kamerat për të identifikuar sulmuesit të cilët janë larguar pa lënë asnjë gjurmë.

Sipas policisë Mario nuk ka pësuar dëmtime fizike serioze. Përveç ndonjë dëmi të vogël të shkaktuar në bar (një dritare e thyer), për fat të mirë nuk ka ka pasur asnjë dëmtim tjetër.

Duke pasur parasysh Mauron, si një person antipatik vihet në diskutim çështja nëse ajo që ka ndodhur: është e vërtetë, apo e rreme? Pritet ndërkohë një konfirmim nga policia.

KOMENTE