English

Barça-Çelsi, në luftë për Neymar

Londër, 28 Mars NOA - Të gjithë të çmendur pas Neymar, talentin brazilian të cilit i bashkëngjiten dhe Ganso, Lucas dhe Piazon.

Sipas “O Estado de Sao Paulo”, prokurori i sulmuesit të Santos, Wagner Ribeiro, ka pasur një takim me Pini Zahavi – agjentit e fuqishëm izraelit, i njohur për mbylljen e shumë tratativave për klubet angleze – në një hotel në Londër ku Brazili ishte në stërvitje për të përgatitur miqësoren me Skocinë.

Me sa duket është skuadra e Çelsit e para në radhë për Neymar, por në orët e fundit është shfaqur një interes gjithnjë e më i fortë i Barcelonës.

Për “El Mundi Deportivo” blaugranat janë të gatshëm për të hedhur një ofertë prej 30 milionë eurosh në drejt të Santos për të siguruar shërbimet e Neymar.

r.b/NOA

KOMENTE