Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Arrestohen dy persona, për shmangie tatimesh e pastrim parash
English

Arrestohen dy persona, për shmangie tatimesh e pastrim parash

Pejë, 31 mars 2011, NOA - Departamenti Special kundër korrupsionit në policinë e Kosovës arrestoi mbrëmë dy të dyshuar për shmangie nga tatimet dhe pastrim parash. Policia e Kosovës ekzekutoi një kontroll të imtësishëm në shtëpitë dhe objektet e dy të dyshuarve në Pejë si dhe në lokalin ku ata zhvillonin biznesin e tyre në fshatin Zahaq të Pejës.

Pas kontrolleve policia arrestoi dy shtetasit kosovarë me iniciale B.S (i lindur në vitin 1980) dhe B.S (i lindur në vitin 1981).

Korrespondenti i agjencisë NOA raporton se policia dyshon se dy të arrestuarit gjatë ushtrimit të biznesit të tyre i janë shmangur detyrimeve ligjore për ushtrimin e biznesit.

Rasti në fjalë nisi të hetohej katër muaj më parë nga Prokuroria Speciale e Kosovës në bashkëpunim me Departamentin Special Kundër Korrupsionit.

Sipas policisë dy të arrestuarit kanë qarkulluar një vlerë parash në mbi 3 milion Euro.

mit/NOA

KOMENTE