Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Bushati: Pushteti në panik, fsheh informacion për zgjedhësit
English

Bushati: Pushteti në panik, fsheh informacion për zgjedhësit

Tiranë, 31 mars 2011, NOA- Kandidati për këshilltar në Bashkinë e Tiranës i Partisë Socialiste Ervin Bushati, reagoi sërish lidhur me listat e zgjedhësve.

Së bashku me deputetin Eduard Shalsi që nga njësia nr.8 në kryeqytet, Bushati tha: “Është jashtë çdo parametri ligjor që të mos na jepet ndryshimet që janë bërë mbas datës 8 mars, kohë në të cilën kodi zgjedhor parashikon që 60 ditë para zgjedhjeve duhet të ndalojnë regjistrimet në njësitë bashkiake për listat zgjedhore”.

Sipas tij pushteti i Sali Berishës ndodhet në panik dhe si rrjedhojë e tij, fsheh informacionin për të pasur një proces zgjedhor të rregullt.

Ai përsëriti edhe njëherë faktin se procesin zgjedhor të 8 majit Partia Socialiste do e garantojë me çdo kusht.

a.y/NOA

KOMENTE