Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Forcat e Gadafit zbrapsin kundërshtarët, fitojnë më shumë terren
English

Forcat e Gadafit zbrapsin kundërshtarët, fitojnë më shumë terren

Tripoli, 31 mars, NOA - Kryengritësit e opozitës libiane po zbrapsen gjithmonë e më shumë nga forcat ushtarake që mbështesin kolonel Muhamar Gadafin.

Lajmi konfirmohet nga mediat e huaja, sipas të cilave, ata kanë humbur tashmë kontrollin në portin e naftës të Ras Lanuf-it, në qytetin Bin Javad si dhe në Brega.

Ndërsa duke u përpjekur që të shtien në dorë edhe qytetin me rëndësi strategjike Axhabija, ata kanë pësuar humbje mjaft të mëdha në radhët e tyre.

Ndërsa duhet thënë se kryengritësit do të ishin vërtet të dobët, nëse nuk do të ndihmoheshin nga ndërkombëtarët në përballjen e tyre para makinës ushtarake të kolonel Gadafit.

n.e/NOA

KOMENTE