Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Hirushja “merr” drogë, metoda e re e trafikut
English

Hirushja “merr” drogë, metoda e re e trafikut

Nju Xhersi, 31 mars, NOA – Policia amerikane ka zbuluar mënyrën më kreative të trafikut të drogës. Dy gra kanë futur në një prej burgjeve të sigurisë së lartë një sasi droge për burrat e tyre të dënuar, pa u kuptuar nga policia.

Ato u dhuronin burrave libra për tu ngjyrosur, të ngjashëm me ato që përdorin fëmijët. Por boja e përdorur në disa prej faqeve të ngjyrosura kishte brenda saj drogë të tretur në alkolin e lëndës kimike.

Hetuesit ranë në gjurmët e drogës gjatë kontrollit në qeli, por nuk e kishin idenë sesi tre të burgosur arrinin të siguronin llojin e lëndës narkotike.

Në tre librat që kishin dhuruar kohët e fundit gratë droga ishte futur në ngjyrat që pasqyronin Hirushen. Shamia dhe fustani i personazhit popullor ishte ngjyer e gjitha me Suboxone, lloj droge që krijon vartësi të lartë.

a.k/NOA

KOMENTE