Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
PS proteston për listat e zgjedhësve
English

PS proteston për listat e zgjedhësve

Tiranë, 31 mars, NOA - Deputetët e Partisë Socialiste kanë protestuar sot në njësinë bashkiake numër 6 për problemet e vërejtura me listat e zgjedhësve. Deputeti i PS, Sajmir Tahiri, dhe banorë të kësaj njësie kërkuan transparencë për procesin e hartimit të listave.

“Ne jemi mbledhur për të kërkuar një të drejtë minimale. Njohjen me listat e votuesve dhe ne duhet të ndalojmë çdo manipulues me mercenarët ku Saliu dhe Luli i Saliut, kërkojnë të manipulojnë”, tha sot Tahiri.

Ai deklaroi se kjo situatë do të vazhdojë nëse nuk ka një reagim nga ana e mazhorancës për të bërë transparencën e duhur në vend.

a.k.NOA

KOMENTE