Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Qeveria shpërblen me nga 10 mijë euro lojtarët e kombëtares
English

Qeveria shpërblen me nga 10 mijë euro lojtarët e kombëtares

Tiranë, 31 mars 2011 NOA – Lojtarët e kombëtares shqiptare shpërblehen me nga dhjetë mijë euro secili, kurse kapiteni Lorik Cana merr 15 mijë euro shpërblim.

Të njëjtën shumë fiton edhe trajneri aktual i kuqezinjve, Kuzhe si dhe golshënuesi i ndeshjes së para pak ditëve me Bjellorusinë. Hamdi Salihi.

Vendimin e shpalli vetëm pak çaste më parë, kryeministri Sali Berisha.

Ai vlerësoi se kombëtarja shqiptare kohët e fundit ka bërë një hov në rritjen e cilësisë së futbollit shqiptar.

Për më tepër, Berisha vlerësoi ndeshjen e fundit të kuqezinjve, atë me Bjellorusinë para pak ditësh në kryeqytetin tonë, ku kombëtarja arriti fitoren 1-0.

e.t/NOA Shqipëria fiton 1-0 me Bjellorusinë

KOMENTE