Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vendimi, nga 12.5% bëhet zero taksa doganore
English

Vendimi, nga 12.5% bëhet zero taksa doganore

Tiranë, 31 mars 2011 NOA – Zero taksë doganore për mallrat e biznesit fason në Shqipëri, nga 12.5 për qind që ishte deri sot.

Vendimin që ka ndikim jo të pakët në buxhetin e shtetit duke e rënduar atë edhe më shumë, e shpalli para pak çastesh kryeministri Berisha.

Shefi i qeverisë tha se kjo masë drastike financiare vjen si përpjekje për të rritur eksportet dhe për të shtuar vendet e punës nëpërmjet krijimit të kësaj lehtësire financiare tek biznesi fason.

Berisha pranoi se shuarja e kësaj takse do të krijojë probleme në të ardhurat e shtetit por shtoi se ishte optimist se qëllimi për të cilin bëhet do të funksionojë.

e.t/NOA

KOMENTE