English

Real Madrid, nëse Murinjo largohet gati Benitez

Spanjë, 1 Prill NOA - Hose Murinjo mund të largohet në përfundim të kij sezoni nga ekipi i Realit të Madridit dhe Florentino Perez po mendon që kjo situatë të mos e kapë të pa përgatitur.

Sipas “Onda Cero”, në momentin që Special One do të largohet nga Casa Blanca, për zgjedhje të tijën ose si rrjedhojë e rezultateve, presidenti i Realit mund të mendojë që në skuadër të sjellë Rafa Benitez.

Me sa bëhet e ditur ish-tekniku i Liverpulit dhe i Interit ka firmosur një pre-kontratë, me një klauzolë me mirëkuptim në rast largimi të Murinjos.

r.b/NOA

KOMENTE