Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ajtyresa: Nesër shqiptarët do të njihen me ekipin që do vazhdojë ndryshimin rrënjësor
English

Ajtyresa: Nesër shqiptarët do të njihen me ekipin që do vazhdojë ndryshimin rrënjësor

Tiranë, 6 prill 2011, NOA- Anëtarja e kryesisë së Partisë Socialiste, Megi Ajtyresa në një dalje për mediat deklaroi se ditën e nesërme rilind shpresa për shqiptarët dhe shqiptarët.

“Ditën e nesërme, në pallatin e Kongreseve, në orën 17, nuk do të prezantohen vetëm kandidatët e “Aleancës për të Ardhmen”, por nesër do të nisë udhëtimi ynë i përbashkët, në të vetmen rrugë për të ardhmen e Shqipërisë”, u shpreh Ajtyresa.

Sipas saj në këtë takim, Shqipëria do të njihet me ekipin që do të vazhdojë ndryshimin rrënjësor të bashkive e komunave që janë qeverisur deri më sot nga socialistët.

Më tej ajo shtoi se, “Vizioni ynë i ri për të gjithë ata shqiptarë që duan të shkëputen njëherë e mirë nga pushteti i Saliut dhe Ilirit dhe që në 8 maj jo vetëm do i thonë kurrë më korrupsionit dhe kusarisë, por do të votojnë masivisht për të vetmen rrugë, për Partinë Socialiste dhe kandidatët e Aleancës për të Ardhmen”.

Ajtyresa theksoi se, e vetmja rrugë për të ardhmen, e vetmja rrugë për Shqipërinë dhe shqiptarët është Partia Socialiste dhe kandidatët e “Aleancës për të Ardhmen”.

a.y/NOA

KOMENTE