Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Akuzat për abuzime seksuale, Berluskoni sot para gjyqit
English

Akuzat për abuzime seksuale, Berluskoni sot para gjyqit

Romë, 6 prill, NOA – Akuzat e ngritura për abuzime seksuale me të mitura, do ta nxjerrin sot kryeministrin e Italisë, Silvio Berluskoni, para trupës gjykuese në një seancë të posaçme kundër tij.

Konkretisht, Berluskoni i cili tashmë ka kapur kufijtë e moshës 74 vjeçare, është akuzuar se ka paguar Karima El-Mahroug, e njohur si Rubi, për shërbime seksuale, kur ajo ishte vetëm 17 vjeçe.

Muajt e fundit, Berluskoni po përballet me mjaft skandale por dhe akuza të ndryshme, përfshirë këtu dhe dhënien e parave në këmbim të marrëdhënieve seksuale me prostituta minorene. Ndërkohë që kavalieri italian vazhdon t’i mohojë akuzat kundër tij. Nga ana tjetër, Berluskoni është akuzuar edhe për mashtrim e përvetësim mbi fitimin e të drejtave televizive që përfshin një nga kompanitë e tij të mediave. Mirëpo kjo është vetëm një nga katër akuzat në të cilat kryeministri italian ndodhet.

Udhëheqësi 74-vjeçar, kohët e fundit, është ndeshur me mjaft skandale në jetën e tij personale, por dhe në atë politike pas problemeve me partinë e tij në parlament.

n.e/NOA

KOMENTE