Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Burgaj: 8700 policë të trajnuar për zgjedhjet
English

Burgaj: 8700 policë të trajnuar për zgjedhjet

Tiranë, 6 Prill, NOA – Mëse 8700 policë në rang vendi, janë trajnuar për zgjedhjet lokale të 8 Majit, me qëllimin e garantimit të sigurisë dhe standardeve të tyre.

Shifra u bë me dije nga drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj, gjatë një takimi sot paradite me drejtorët rajonalë të policisë, të cilëve u ka komunikuar objektivat kryesore për një proces sa më të mbarë zgjedhor.

“Vota është e shenjtë, prandaj edhe ne do ruajmë materialet zgjedhore”, mësohet të jetë shprehur Burgaj.

Duke shtuar se policët në rang vendi duhet të garantojnë me çdo kusht siguri dhe rend të qetë para dhe pas zgjedhjeve të 8 Majit.

“Do përpiqemi të parandalojmë krimin, ndërkombëtarët vlerësim policisë”, tha më tej Burgaj ... (vijon)

n.e/NOA

KOMENTE