Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Gjendet i mbytur në liqen 49-vjeçari, mister shkaqet
English

Gjendet i mbytur në liqen 49-vjeçari, mister shkaqet

Bilisht, 6 prill, NOA – Një 49-vjeçar është gjetur i mbytur në liqenin artificial të qytetit të Bilishtit në qarkun e Korçës. Korrespodenti i Agjencisë NOA raporton se personi i mbytur është Avni Nastimi, banor i Bilishtit.

Trupi i pajetë i 49-vjeçarit është gjetur nga dy persona që kanë shkuar për peshkim në liqen gjatë orëve të mbrëmjes së djeshme.

Menjëherë janë njoftuar forcat e policisë së Bilishtit dhe të komisariatit të Devollit. Pas nxjerrjes së trupit të Nastimit, janë bërë dhe verifikimet e para nga grupi hetimor i policisë. Korrespodenti i Agjencisë NOA raporton se Nastimi nuk ka pasur shenja dhune në trup, gjë që hedh poshtë mundësinë e ushtrimit të dhunës dhe më pas hedhjen e trupit në liqen.

Ndërkohë, policia po vijon hetimet për të zbardhur shkaqet e vdekjes së Nastimit. Gjatë orëve të natës policia ka marrë dëshmitë e familjarëve të 49-vjeçarit. Në pyetje janë marrë dhe një pjesë e banorëve të zonës përreth që kanë pasur kontaktet e fundit me viktimën.

a.k/NOA

KOMENTE