Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kapet me 30 gr kanabis, arrestohet në flagrancë 37-vjeçari
English

Kapet me 30 gr kanabis, arrestohet në flagrancë 37-vjeçari

Shkodër, 6 prill, NOA - Kapet në flagrancë një 37-vjeçar, për “Prodhim dhe shitje të narkotikëve”.

Lajmi bëhet me dije për agjencinë e Lajmeve NOA nga burime zyrtare të Policisë së Shkodrës, sipas të cilave, i ndaluari quhet Aleksandër Lleshi, banues në fshatin Paçram, komuna Hajmel, rrethi Shkodër.

Arrestimi i tij u bë, pasi në bazë të informacioneve të marra dhe si rezultat i veprimeve të mirëorganizuara, nga ana e policisë, gjatë kontrollit të ushtruar në një lokal, në fshatin Stajkë të komunës Bushat, të lartpërmendurit iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale, një qese e paketuar me 30 gr. lëndë narkotike cannabis sattiva, të cilën ky person e kishte përgatitur për shitje.

Nga ana e policisë u kryen të gjitha veprimet e duhura proceduriale e hetimore dhe materialet në ngarkim të të arrestuarit, i kaluan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale të “Prodhim dhe shitje të narkotikëve”.

n.e/NOA

KOMENTE