Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ministria e Financave prezanton sot projekt-ligjin për amnistinë fiskale
English

Ministria e Financave prezanton sot projekt-ligjin për amnistinë fiskale

Tiranë, 6 Prill, NOA Update – Deputetët e opozitës kanë braktisur sot paradite punimet e komisionit parlamentar të Ekonomisë dhe Financave, ndërsa ishte duke u diskutuar projektligji i ri i qeverisë për amnistinë fiskale.

Pas debateve të zhvilluara me deputetët e shumicës, të lartpërmendurit kanë parë me vend që të çohen e të mos pranojnë më diskutime rreth këtij projekti.

Konkretisht, bëhet fjalë për faljen e detyrimeve të papaguara të biznesit, e cila u premtua nga qeveria do të bëhet brenda këtij viti.

Para pak ditësh, ministri i Financave Ridvan Bode është takuar me përfaqësues të komunitetit të biznesit dhe ekspertë të ekonomisë për të diskutuar këtë nismë, përpara dorëzimit të saj në Kuvend ... (vijon)

n.e/NOA

KOMENTE