Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Nokia përgatit 40 smartphone deri në fund të 2011
English

Nokia përgatit 40 smartphone deri në fund të 2011

Finlandë, 6 prill NOA - Një menaxher i Nokias, në një intervistë të lëshuar gjatë këtyre ditëve ka deklaruar se kjo kompani ka në program të lançojë 40 modele të reja gjatë vitit 2011, 30% e së cilëve do të jenë smartphone.

Prodhuesit finlandezë gjithmonë kanë pohuar se duan të shfaqen në treg me një gamë celularësh më të ulët se sa në të shkuarën, por më të fokusuar në kategoritë e konsumatorëve.

2011 nuk ka nisur në mënyrën më të mirë në pikëpamjen e të rejave të Nokias.

Tranzicioni gradual drejt Windows Phone 7 mund të reduktojë numrin e smartphone me sistem operativ Symbian 3 dhe kalojnë favor të modeleve me sistem operativ të nënshkruar nga Microsoft që do të mbërrijnë në fund të vitit.

r.b/NOA

KOMENTE