Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shoqatat e Bashkive dhe Komunave: Të rritet pjesëmarrja e grave në politikë
English

Shoqatat e Bashkive dhe Komunave: Të rritet pjesëmarrja e grave në politikë

Tiranë, 6 Prill, NOA - Rritja e pjesëmarrjes së grave në politikë dhe përfshirja më e gjerë e tyre në nivele të larta vendimmarrjeje, do të jenë sot në qendër të një takimi me temën e shkëmbimit të përvojave nga gra të përfshira në politikë dhe vendimmarrje.

Organizatorët e tij mësohet se janë Shoqata e Bashkive dhe Shoqata e Komunave të vendit, në mbështetje të zyrës për Bashkëpunim Zvicër-Shqipëri.

Siç bëhet me dije paraprakisht për agjencinë e Lajmeve NOA, organizatorët e këtij aktiviteti mbrojnë idenë se rritja e pjesëmarrjes së grave në politikë dhe përfshirja më e e tyre në nivele të larta vendimmarrjeje janë kushte të rëndësishme për zgjedhjet si dhe për hyrjen e Shqipërisë në Bashkimin Evropian.

Konkretisht, në këtë takim do të kryhen prezantime të përvojave nga disa gra drejtuese në nivel vendor.

n.e/NOA

KOMENTE