Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Veliaj: Basha mashtron me premtimet e pambajtura të Berishës
English

Veliaj: Basha mashtron me premtimet e pambajtura të Berishës

Tiranë, 6 prill 2011, NOA- Anëtari i kryesisë së Partisë Socialiste Erion Veliaj tha gjatë ditës së sotme se kandidati i maxhorancës ripërsërit premtimet e pambajtura të Kryeministrit Berisha.

Mashtrimet e djeshme nënvizoi ai po bëhen premtimet e sotme: “Dje dëgjova që kandidati i Saliut për Bashkinë e Tiranës që po u premtonte për herën e gjashtë studentëve shqiptarë, se do tu japi kartën e studentit. Por kartën e studentit e ka premtuar edhe babai i tij Sali Berisha, në vitin 2006. Jo vetëm kap por ka dhënë dhe 60 milion lekë që karta e studentit ti jepej çdo student shqiptarë”.

Veliaj shtoi se, mashtrimet e babait po kthehen në premtimet e djalit dhe se mashtrimet e djeshme po kthehen në premtimet e sotme.

Ai shtoi se premtimi për kartën e studentit është një vendim i qeverisë i vitit 2006.

a.y/NOA

KOMENTE