English

Real-Barça, nis beteja

Spanjë, 12 Prill NOA - Nis të shtunën në mbrëmje në Santiago Bernabeu. Mund të përfundojë me gjysmëfinalen e kthimit të Ligës së Kampionëve më 4 Maj. Në mes tyre është dhe finalja e “Coppa del Re”, në program ditën e enjte.

Katër herë kundrejt njëra tjetrës dhe kjo në harkun e një muaji.

Reali dhe Barcelona po përgatiten për këto përballje tepër të rëndësishme dhe janë të gatshëm për të vënë në lojë gjithçka. Dhe me të vërtetë bëhet fjalë për gjithçka: La Liga, Kupa, dhe Liga e kampionëve. Dhe kjo për një sfidë tripletë…

Vetëm në kampionat Barcelona duhet thënë se ka një avantazh pozitiv kundrejt madrilenëve dhe një humbje tjetër në sfidën e së shtunës mund të themi se nuk do t’i ndryshonte shumë fatet e La Ligës. megjithatë të dalësh nga Bernabeu pa humbje është si të hipotekosh kampionatin dhe faji i parë t bie menjëherë mbi Murinjon.

r.b/NOA

KOMENTE