Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Mbi taka kundër dhunës
English

Mbi taka kundër dhunës

Alaskë, 12 Prill NOA - Një grup meshkujsh në Universitetin e Anchorage, në Alaskë, kanë marrë pjesë në edicionin e katërt të “Walk a mile in her shoes”, një marshim i cili është i gjatë rreth një milje, ku përgjatë tij të gjithë pjesëmarrësit (vetëm meshkuj) ecin mbi takat që kanë veshur.

Qëllimi i kësaj fushatë është ai i sensibilizimit në temën e dhunës kundrejt femrave, duke mbledhur fonde për një organizate dhe duke i ardhur në ndihmë viktimave.

r.b/NOA

KOMENTE