English

SHBA, tornado shkatërron aeroportin në Sent Luis

Sent Luis, SHBA, 23 prill 2011 - Një tornado e papritur goditi rajonin ku ndodhet aeroporti Lambert në Sent Luis në Shtetet e Bashkuara të Amerikës duke shkaktuar edhe disa të plagosur, raportojnë mediat e huaja.

Studia e fuqishme arriti të shkulë dhe çatinë e terminalit dhe kjo bëri që të mbyllet aeroporti.

Aeroplanët që duhej të kryenin uljet e planifikuara, janë drejtuar në aeroporte tjera, ndërsa nuk dihet se kur do të rihapet aeroporti i Sent Luis.

KOMENTE