Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Dhunohen zyrat e PS në Korçë
English

Dhunohen zyrat e PS në Korçë

Korçë, 28 prill, NOA – Xhamat e dy zyrave elektorale dhe posterat e kandidatit për kryetar bashkie të qytetit, janë thyer gjatë orëve të natës në qytetin e Korçës. Sipas degës së Partisë Socialiste në këtë qytet zyrat elektorale të dhunuara ndodhen në lagjen “Radanec”.

Dega e PS-së ka njoftuar policinë dhe ka kërkuar nisjen e hetimeve në lidhje me incidentin. Ndërkohë që ky është incidenti i radhës elektoral që ndodh në këtë qytet. Dje ka pasur një konflikt fizik mes dy simpatizantëve, ndërsa ditë më parë është dhunuar dhe makina e deputetit të PS, Ben Blushi.

a.k/NOA

KOMENTE