Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Identifikohen të plagosurit e shpërthimit në Vlorë
English

Identifikohen të plagosurit e shpërthimit në Vlorë

Vlorë, 28 prill 2011, NOA- (Update) Lidhur me shpërthimin e ndodhur në qytetin e Vlorës, pak minuat më parë reagoi edhe policia e këtij qyteti.

Sipas uniformave blu të qytetit bregdetar, viktima e shpërthimit në zonën e Skelës është Renato Abazi, i moshës 35 vjeçare, i cili ishte drejtuesi i automjetit.

Ndërkaq janë identifikuar edhe të plagosurit, të cilët ndryshe nga ç’ishte përfolur se ishin tre mësohet të jenë vetëm dy, dhe ata janë Genci Sulejmani dhe Mevlan Dani, ky i fundit në gjendje kritike për jetën.

Sipas policisë makina e tipit “Opel Corsa” me ngjyrë gri dhe me targa italiane XJ 646 është shpërthyer në ecje e sipër.

Sakaq uniformat blu të Vlorës deklarojnë se po punohet për zbardhjen e shkaqeve të këtij shpërthimi.

a.y/NOA

KOMENTE