Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Incidenti elektoral në Korçë, Policia: Po punojmë për gjetjen e autorëve
English

Incidenti elektoral në Korçë, Policia: Po punojmë për gjetjen e autorëve

Korçë, 28 prill, NOA – Dëmtimi i dy zyrave elektorale të Partisë Socialiste në qytetin e Korçës ka sjellë dhe reagimin e policisë së këtij qyteti. Uniformat blu të këtij qyteti kanë konfirmuar incidentin elektoral të ndodhur gjatë orëve të natës. Zyrat elektorale që janë dëmtuar; janë në lagjen nr. 8, në rrugët “Ajet Xhindolli” dhe “Viktimat e 4 Shkurtit”.

Komisariati i policisë së këtij qyteti ka ngritur një grup hetimor për këtë ngjarje. Sipas policisë dëmtimi i zyrave dhe posterave është bërë me shkopinj. Ndërkohë që veç xhamave të thyer janë hequr edhe disa postera të kandidatit të Partisë Socialiste Niko Peleshi.

a.k/NOA

KOMENTE