Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kadilli: Premtimi i pambajtur i Ramës, solli ndotje dhe trafik në Tiranë
English

Kadilli: Premtimi i pambajtur i Ramës, solli ndotje dhe trafik në Tiranë

Tiranë, 28 prill 2011, NOA- Deputeti demokrat Fatbardh Kadilli në një dalje për mediat reagoi lidhur me mungesën e vendparkimeve në kryeqytet.

Sipas tij, megjithëse bashkia ka premtuar vazhdimisht se do të krijoje hapësira për parkime publike, qytetarët janë dëshmitarë se ato po vijnë duke u pakësuar çdo ditë e më shumë.

Kadilli tha se ky është një premtim tjetër i pambajtur i Edi Ramës.

“Bashkisë së Tiranës iu deshën plot 11 vjet për të bërë dy vijëzime anës rrugës dhe për t’i quajtur ato parkime, madje edhe me pagesë. Ky improvizim i mjerë i Bashkisë së Tiranës, ngushton rrugët dhe i bën hapësirat e kalimtarëve gjithmonë e më të vogla", deklaroi deputeti demokrat.

Ndër të tjera ai tha se Rama është i interesuar vetëm pas politikës kombëtare, ndërkohë që qytetarët kanë nevojë për një qytetar që mendon për ta.

Në këtë linjë i zgjedhuri i demokratëve u shpreh se, një qytetari që punon në qendër të Tiranës, nëse parkon automjetin anës rrugës, me pagesë, ai duhet t’i paguajë bashkisë së Tiranës në vit plot 2 milionë e 400 mijë lek.

Sakaq Kadilli theksoi se si pasojë e mungesës së parkimeve ka rritje të ndotjes së ambientit dhe ndotjes akustike nga dhe rëndimi i trafikut.

a.y/NOA

KOMENTE