Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Pas viktimës, në gjendje kritike një nga 3 të plagosurit e shpërthimit në Vlorë
English

Pas viktimës, në gjendje kritike një nga 3 të plagosurit e shpërthimit në Vlorë

Vlorë, 28 prill 2011, NOA- (Update) Aksidenti i ndodhur në lagjen e Skelës në Vlorë, sa vjen dhe zbardh më shumë detaje rreth shpërthimit.

Ngjarja e ndodhur gjysmë ore më parë, ka lënë të vdekur Renato Abazin 39 vjeç, i cili gjeti vdekjen në spital, prej plagëve të marra.

Ndërkaq të dhënat dhe dëshmitarët flasin se nga shpërthimi i automjetit “Opel Corsa”, krahas viktimës kanë ngelur të plagosur edhe tre persona të tjerë, identitetet e të cilëve nuk janë bërë të dituar akoma.

Sakaq mësohet se nga tre të plagosurit njëri prej tyre i cili ndodhej në makinën e shpërthyer është në gjendje kritike për jetën, ndërsa dy personat e tjerë të cilët ishin kalimtarë të rastit të cilët ndodheshin afër mjetit, janë në gjendje më të lehtë shëndetësore.

Ndërkaq makina e shpërthyer është me targa italiane XJ 646 ngjyrë gri.

Pas vënies nën kontroll të flakëve të zjarrit nga ana e forcave zjarrfikëse, policia ka nisur punën për zbardhjen e rrethanave që çuan në këtë aksident ndërkohë që pritet që pak më vonë, policia e Vlorës të dalë në një deklaratë zyrtare për mediat.

a.y/NOA

KOMENTE