Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shpërthimi i makinës në Vlorë, dyshohet një i vdekur dhe dy të plagosur
English

Shpërthimi i makinës në Vlorë, dyshohet një i vdekur dhe dy të plagosur

Vlorë, 28 prill 2011, NOA – Në shpërthimin që ka ndodhur pak minuta më parë në qytetin e Vlorës dyshimet janë për një të vdekur dhe të paktën dy të plagosur, kurse dëmet materiale janë të konsiderueshme.

Policia e cila aktualisht gjendet në vendngjarje ka kërkuar ndihmën e forcave zjarrfikëse për të shuar flakët e mjetit. Që ndodhet pranë një marketi në zonën e Skelës.

Siç shihni dhe në fotot e pasngjarjes, makina e vogël, me targa italiane J 646, ka shpërthyer në ecje e sipër, ndoshta nga vendosja e një sasie lënde eksplozive që mund të ketë shpërthyer e telekomanduar.

Ekspertë të policisë kanë shkuar në vendngjarje për të bërë hetimet e para. Dëshmitarët në vendngjarje thanë se fillimisht ka qenë një shpërthim i fuqishëm që është dëgjuar dhe më pas automjeti është përfshirë i gjithi nga flakët.

Paraprakisht, policia tha se ka identifikuar si personin e vdekur, 38 vjeçarin nga qyteti i Vlorës, Renato Abazi.

e.t/NOA Vijon....

KOMENTE