Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Sony prezanton tabletat e reja Android
English

Sony prezanton tabletat e reja Android

Japoni, 29 Prill NOA - Janë prezantuar dy tabletat e rehat ë kompjuterizuara nga Sony.

Ka qenë vetë kompania e cila ka njoftuar ditën e sotme ,linjën e re të tabletave, gati për të zbritur në arenë me konkurrentë si iPad-i i Apple.

Bëhet fjalë për dy tableta, me emra shumë të përafërt (S1 dhe S2), që megjithatë duke theksuar kanë tërhequr vëmendjen e të gjithë ekspertëve të këtij sektori.

Modeli i parë është një klasik me ekran 9.4 polësh, ndërsa i dyti është inovativ për prezencën e dy ekraneve në dy anët e brendshme nga të cilat përbëhet.

Të dyja tabletat funksionojnë me një sistem operativ Android 3.0 Honeycomb dhe në nivelin hardware, karakterizohen nga një procesor Nvidia Tegra 2.

r.b/NOA

KOMENTE