Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Spring Fest mbledh studentë të shumtë nga viset shqiptare dhe bota
English

Spring Fest mbledh studentë të shumtë nga viset shqiptare dhe bota

Albtelecom dhe Eagle mbështesin Spring Fest për të dytin vit radhazi

Tiranë, 29 Prill 2011 NOA - Kompanitë Albtelecom dhe Eagle Mobile, në kuadër të përgjegjësisë së tyre sociale për arsimin, kanë mbështetur për të dytin vit programin Spring Fest.

Universiteti Epoka e ka kthyer tashmë në traditë programin Spring Fest, të cilin këtë vit e organizoi mes datave 27-29 Prill. Në këtë aktivitet kanë marrë pjesë studentë të shumtë nga Shqipëria, Kosova, Turqia, Maqedonia, Mali i Zi, Amerika, Rusia, India etj. Studentët, krahas prezantimit të kulturave të ndryshme nëpërmjet librave të huaj në stenda të veçanta, janë bërë gjithashtu pjesë e aktiviteteve të ndryshme si: turnetë e volejbollit e basketbollit, dhurimit të gjakut, artit tradicional turk të vizatimit mbi ujë ‘Ebru’. Melodrama “Apologjia e Sokratit” e interpretuar nga i mirënjohuri Mirush Kabashi, si dhe koncertet e këngëtarit Vedat Ademi dhe të Grupit “Fisnikët” kanë tërhequr më shumë vëmendjen e studentëve dhe vizitorëve.

Në këtë aktivitet festiv nuk kanë munguar edhe vizitorë të shumtë, aktorë të rëndësishëm të politikës, biznesit e medias.

Kompania celulare Eagle Mobile ka shpërndarë karta SIM falas për studentët, ndërkohë që Albtelecom dhe BKT kanë prezantuar produktet dhe shërbimet e tyre për të interesuarit.

Albtelecom dhe Eagle Mobile në kuadër të vitit të arsimit kanë mbështetur dhe vazhdojnë të mbështesin projekte të ndryshme që po organizohen në bashkëpunim me Ministrinë e Arsimit, universitete dhe shkolla publike e private në vend.

KOMENTE