Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Dalin foto e vrasjes së korrierëve të Bin Laden
English

Dalin foto e vrasjes së korrierëve të Bin Laden

SHBA, 5 maj, NOA – Shtëpia e Bardhë deklaroi dje se nuk do të botohen fotot e vrasjes së terroristit Bin Laden, për arsye të ndjeshmërive që mund të krijojnë. Ndërkohë sot, mediat kryesor, si Reuters, CBS dhe mjaft agjensi on-line kanë publikuar tre foto të vrasjeve në shtëpinë ku strehohej Bin Laden më Pakistan.

Në tre fotot duken trupa të shtrirë dhe të gjakosur. Sipas agjencisë Reuters fotot janë bërë nga agjentët pakistanezë, rreth një orë pas sulmit të komandos amerikane në vilën ku strehohej Bin Laden.

Në to duken trupa që janë mbytur në gjak dhe pranë tyre nuk ka asnjë armë. Ndërkohë që asnjëra prej tyre nuk është e Bin Laden.

a.k/NOA

KOMENTE
  • Alban Aliu16:25 - 05 Maj 2011
    KI NUK ESHT BIN LADEN.. KI ESHT DENI NJERI I THIESHT PAKISTANES BIN LADEN NUK JETON NE KSHU VENDE TE PA SIGURTA..