Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ekzekutohet me helm kafshësh
English

Ekzekutohet me helm kafshësh

Texas, 5 Maj NOA - Një person 46 vjeçar, i dënuar me vdekje me akuzën e përdhunimit dhe vrasjes, është ekzekutuar në Texas me një anestezik të fuqishëm që përdoret për kafshët.

46-vjeçari është gjykuar si fajtor nga juria, e cila e mori vendimin e saj në harkun e një sentence prej 45 minutash.

Ajo që duhet theksuar është se në vend nuk pushojnë polemikat mbi përdorimin e “penthiobarbital”, i cili normalisht përdoret nga veterinerët për kafshët.

Bëhet fjalë për ekzekutimin e tretë në Texas, që nga ky fillim viti dhe për të 13 të.

r.b/NOA

KOMENTE