Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Hamburg, aeroporti i rekordeve në miniaturë
English

Hamburg, aeroporti i rekordeve në miniaturë

Hamburg, 5 Maj NOA - Është një model plastike rekordi ai i inauguruar në Miniaturë Wunderland në Hamburg të Gjermanisë: në brendësi të parkut ndodhet modeli më i madh hekurudhor në mbarë botën, që tashmë i është shtuar dhe aeroporti më i madh në miniaturë i planetit.

I ndërtuar falë një investimi prej 3,5 milionë euro, është riprodhimi i çdo detaji të minimizuar, i aeroportit ndërkombëtar të Hamburgut.

Ai përfshin 40 avionë që ulen dhe nisen dhe 90 automjete që lëvizin gjatë gjithë kohës në pistë.

r.b/NOA

KOMENTE