Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kinton: Lufta kundër Al Kaidës vazhdon
English

Kinton: Lufta kundër Al Kaidës vazhdon

SHBA, 5 maj, NOA - Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, ka deklaruar në Romë se lufta kundër Al Kaidës dhe terrorizmit vazhdon.

Ajo është shprehur se terrorizimi nuk merr fund me një vdekje, duke ju referuar vrasjes së Bin Laden.

"Le të mos harrojmë se beteja për të ndaluar Al Kaidën dhe organizatat e lidhura me të nuk mbaron me një vdekje. Duhet të fuqizojmë vendosmërinë dhe të dyfishojmë përpjekjet jo vetëm në Afganistan dhe në Pakistan, por në të gjithë botën", tha Klinton.

NOA

KOMENTE