Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
LSI homazhe për 5 Majin, Rama: Ëndrra e dëshmorëve është amanet
English

LSI homazhe për 5 Majin, Rama: Ëndrra e dëshmorëve është amanet

Tiranë, 5 maj, NOA – Përfaqësues të Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë zhvilluar sot homazhe në varrezat e Dëshmorëve të Kombit me rastin e 5 Majit, Ditës së Dëshmorëve.

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama tha për mediat, se kjo është dita e kujtimit të njerëzve që luftuan për një Shqipëri evropiane. “5 maji është një ditë e një reference për partizanët e lirisë dhe për Shqipërinë evropiane. LSI jo vetëm është e ngritur në vlerat e sakrificës së tyre, por i mbron ato me përkushtim sepse ëndrra e tyre është amanet”, tha Luan Rama.

Sekretari i LSI-së u shpreh kujtimi i 5 Majit lidhet me emrin e Qemal Stafës, por edhe me ditën e fitores kundër nazi-fashizmit. Ndërsa në lidhje me zgjedhjet e datës 8 maj, Rama u shpreh se ato do të jenë dita e fitores së qytetarëve shqiptarë.

a.k/NOA

KOMENTE