Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Meta: Në 8 maj socialistët shpëtojnë nga lidershipi kriminal
English

Meta: Në 8 maj socialistët shpëtojnë nga lidershipi kriminal

Çorovodë, 5 maj 2011, NOA- Qyteti i Çorovodës ka qenë ndalesa e ditës së sotme të kreut të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta.

Nga ky qytet ai është shprehur se koalicioni “Aleanca për Qytetarin” është koalicioni fitues ne 8 maj, pasi vota për të do të jetë votë për punësimin dhe progresin ekonomik.

Së bashku me deputetin e këtij vendi, kreun e METE, Nasip Naço, Meta prezantoi dhe mbështeti kandidatin për kryetar bashkie të Çorovodës, Nesim Spahiun.

Edhe në këtë qytet ai përmendi liberalizimin e vizave duke thënë se ky koalicion bën që me rrugën e tij të plotësohen deh kënaqen interesat e të gjithë shqiptarëve.

Më tej ai shtoi se, “Kandidatët e rrugës së vetme vijnë e ju thonë që ne i duam vota tuaja në mënyrë që më 9 maj me bashkitë që ju do na i jepni, me ,komunat që ju do na i jepni ne të zihemi me qeverinë për interesat politike të Edi Ramës. Ndërkohë që çdo kryetar bashkie apo komune pavarësisht se cilës parti apo koalicioni i takon pasi zgjidhet ka detyrë të jetë shërbëtor i të gjithë qytetarëve të Çorovodës e kudo tjetër, e ka detyrë të bashkëpunojë ngushte me qeverinë për të realizuar projektet të cilat i duhen këtij komuniteti për të jetuar më mir”.

Sakaq ai theksoi se, Nesim Spahiu është emri i vetëm që figuron më 8 maj për kryetar të Bashkisë së Çorovodës, është emri i cili u kujton të gjithëve punën e palodhur dhe padurimin për të realizuar premtimet e dhëna.

Meta tha se, vetëm në Poliçan, në vetëm një vit e gjysmë janë shtuar 300 vende të reja pune e deri në fund të këtij viti, me projektet që janë bërë e me drejtimin e shkëlqyer të Kombinatit, parashikohen të shtohen edhe mbi 1200 vende të reja pune.

Ndër të tjera kreu i LSI-së tha: “Jo vetëm Nesim Spahiu do të fitojë këtu në mënyrë spektakolare për tu dhënë mësim të mirë të gjithë atyre që kujtojnë që skraparllinjtë mund të blihen me 50 mijë leksha e me miell. Por ne do të fitojmë edhe në Poliçan me Çaush Qaton , për ta shpëtuar atë popull të mrekullueshëm nga një bandit i cili i dhunon dhe i keqtrajton për vite të tëra dhe që ka gjetur strehë pikërisht, atje ku ju e dini shumë mirë, tek krimi i organizuar. Ne do të fitojmë në Bogovë me Fadil Kapllanin i cili është një njeri i mrekullueshëm. Ne do të fitojmë me Gazmor Hysën në Komunën Qendër dhe do të fitojmë kudo në të gjithë njësitë e rrethit tonë”.

Ai shprehu me bindje se “Aleanca për Qytetarin do të fitojë të gjitha bashkitë e Beratit.

Lideri i LSI-së deklaroi se, socialistët asnjëherë nuk kanë qenë njerëz të dhunës, prandaj bëri thirrje që më 8 maj me votën e tyre, socialistët të shpëtojnë një herë e mirë nga zgjedha e një lidershipi kriminal që asgjë nuk e lidh me socialistët dhe me idealet e tyre për një Shqipëri demokratike, për një Shqipëri evropiane.

LISTA EMERORE E KANDIDATEVE PER KRYETARE KOMUNASH DHE BASHKISH TE PROPOZUARA NGA LSI

1.QARKU BERAT

1- BASHKIA URA VAJGURORE THOMA RUMNIÇI

2- KOMUNA POSHNJE KUJTIM PELIVANI

3- KOMUNA TERPAN EDMONT ZOTKAJ

4- KOMUNA VELABISHT KASTRIOT RAPAJ

5- KOMUNA VERTOP GUXIMTAR GOJKA

6- BASHKIA COROVODE NESIM SPAHIU

7- BASHKIA KUCOVE SELFO KAPLLANI

8- KOMUNA LESHNJE ILIRJAN HODO

9- KOMUNA POTOM LIRIM KOROMANI

10- KOMUNA QENDER SKRAPAR GAZMIR HYSA

11- KOMUNA VENDRESH SULEJMAN DERVISHI

a.y/NOA

KOMENTE