Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Këshilli Bashkiak i Tiranës, PS dominon mbi PD
English

Këshilli Bashkiak i Tiranës, PS dominon mbi PD

Tiranë, 11 Maj 2011 NOA - Partia Socialiste rezulton me 65845 vota kurse Partia Demokratike me 48671 vota duke u ndjekur nga Lëvizja Socialiste për Integrim me 12822 vota.

Në këtë mënyrë, diferenca mes PD dhe PS është 17174 vota në favor të opozitës socialiste.

Numër të konsiderueshëm votash kanë marrë edhe partia Drejtësi dhe Unitet, 4382 vota, Lëvizja për Zhvillim Kombëtar LZHK 2486 vota, etj.

Më poshtë vijon renditja e plotë:

ALEANCA ARBNORE KOMBËTARE 899
ALEANCA DEMOKRATIKE 1030
ALEANCA EUROPIANE EKOLOGJIKE 301
BASHKIMI LIBERAL DEMOKRAT 574
LËVIZJA PËR ZHVILLIM KOMBËTAR 2486
LËVIZJA SOCIALISTE PËR INTEGRIM 12822
LIDHJA DEMOKRISTIANE SHQIPTARE 456
PARTIA AGRARE AMBIENTALISTE E SHQIPËRISË 435
PARTIA ALEANCA DEMOKRISTIANE 129
PARTIA ALEANCA PËR DEMOKRACI DHE SOLIDARITET 139
PARTIA ALEANCA POPULLORE 158
PARTIA BALLI KOMBËTAR 592
PARTIA BALLI KOMBËTAR DEMOKRAT 349
PARTIA BASHKIMI POPULLOR I PENSIONISTËVE SHQIPTAR 341
PARTIA BASHKIMI REPUBLIKAN SHQIPTAR 422
PARTIA DEMOKRACIA E RE EUROPIANE 357
PARTIA DEMOKRACIA SOCIALE 1864
PARTIA DEMOKRATIKE 48671
PARTIA DEMOKRATIKE E BASHKIMIT MYSLIMAN TË SHQIPËRISË 402
PARTIA DEMOKRISTIANE E SHQIPERISË 1011
PARTIA DREJTËSI INTEGRIM DHE UNITET 4382
PARTIA E GJELBËR 467
PARTIA E PUNËS E SHQIPERISË E RIORGANIZUAR 280
PARTIA E TË DREJTAVE TË MOHUARA E RE 295
PARTIA G 99 1048
PARTIA KOMUNISTE E SHQIPËRISË 288
PARTIA KONSERVATORE 40
PARTIA LEVIZJA E LEGALITETIT 1953
PARTIA LIGJ DHE DREJTËSI 571
PARTIA ORA E SHQIPËRISË 109
PARTIA PERSONAT ME AFTËSI TË KUFIZUAR 249
PARTIA REFORMATORE DEMOKRATIKE 159
PARTIA REPUBLIKANE SHQIPTARE 2947
PARTIA SOCIALDEMOKRATE 1372
PARTIA SOCIALISTE E SHQIPËRISË 65845
PARTIA SOCIALISTE E VËRTETË 91 1731

KOMENTE