Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Këshilli Bashkiak i Tiranës, PS 75293, PD 55 764 vota
English

Këshilli Bashkiak i Tiranës, PS 75293, PD 55 764 vota

Rifreskohet minutë pas minute

Tiranë, 12 Maj 2011 NOA/ 14.00 – Nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve kanë dalë deri tani rezultatet e Këshillit Bashkiak të Tiranës për 432 kuti votimi të numëruara në totalin prej 485 kutish.

Në to rezulton se Partia Socialiste dominon me 75293 vota e ndjekur nga Partia Demokratike me 55 764 vota.

E treta deri tani renditet LSI me 15015 vota.

Më poshtë vijon renditja e plotë e deritanishme:

ALEANCA ARBNORE KOMBËTARE 1021
ALEANCA DEMOKRATIKE 1188
ALEANCA EUROPIANE EKOLOGJIKE 336
BASHKIMI LIBERAL DEMOKRAT 644
LËVIZJA PËR ZHVILLIM KOMBËTAR 2835
LËVIZJA SOCIALISTE PËR INTEGRIM 15015
LIDHJA DEMOKRISTIANE SHQIPTARE 516
PARTIA AGRARE AMBIENTALISTE E SHQIPËRISË 493
PARTIA ALEANCA DEMOKRISTIANE 137
PARTIA ALEANCA PËR DEMOKRACI DHE SOLIDARITET 153
PARTIA ALEANCA POPULLORE 179
PARTIA BALLI KOMBËTAR 780
PARTIA BALLI KOMBËTAR DEMOKRAT 407
PARTIA BASHKIMI POPULLOR I PENSIONISTËVE SHQIPTAR 383
PARTIA BASHKIMI REPUBLIKAN SHQIPTAR 486
PARTIA DEMOKRACIA E RE EUROPIANE 388
PARTIA DEMOKRACIA SOCIALE 2150
PARTIA DEMOKRATIKE 55764
PARTIA DEMOKRATIKE E BASHKIMIT MYSLIMAN TË SHQIPËRISË 481
PARTIA DEMOKRISTIANE E SHQIPERISË 1179
PARTIA DREJTËSI INTEGRIM DHE UNITET 5149
PARTIA E GJELBËR 529
PARTIA E PUNËS E SHQIPERISË E RIORGANIZUAR 318
PARTIA E TË DREJTAVE TË MOHUARA E RE 335
PARTIA G 99 1212
PARTIA KOMUNISTE E SHQIPËRISË 328
PARTIA KONSERVATORE 48
PARTIA LEVIZJA E LEGALITETIT 2150
PARTIA LIGJ DHE DREJTËSI 653
PARTIA ORA E SHQIPËRISË 133
PARTIA PERSONAT ME AFTËSI TË KUFIZUAR 281
PARTIA REFORMATORE DEMOKRATIKE 195
PARTIA REPUBLIKANE SHQIPTARE 3318
PARTIA SOCIALDEMOKRATE 1555
PARTIA SOCIALISTE E SHQIPËRISË 75293
PARTIA SOCIALISTE E VËRTETË 91 1926

KOMENTE