Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vijon shtrirja e shpejtë e rrjetit 3G në të gjithë vendin
English

Vijon shtrirja e shpejtë e rrjetit 3G në të gjithë vendin

Tiranë 18 Maj 2011, NOA – Kur rrjeti i teknologjisë së lartë 3G është tashmë operativ në pjesën më të madhe të qyteteve më të rëndësishëm të vendit, burime nga Vodafone Albania konfirmuan dje se një sërë qytetesh dhe zonash të tjera të vendit janë tashmë nën mbulimin e rrjetit 3G.

Sipas Vodafone gjatë ditëve të fundit, rrjeti 3G është prezent edhe në zonën e Rivierës, konkretisht në Llogara, Dhërmi, Himarë, Porto Palermo, Borsh e Shën Vasil, si dhe në Sarandë, Delvinë, Ksamil, Gjirokastër, Tepelenë dhe Memaliaj.

Ndërkohë, në pjesën lindore të vendit sinjali 3G ka mbërritur edhe në Pogradec, Korçë, Maliq dhe Bilisht. Brenda Qershorit 2011 pritet të jenë të mbuluar me sinjal 3G edhe Kruja, Mati, Mirdita, Puka, Kukësi, Peshkopia, Tropoja si dhe Librazhdi, Gramshi, Erseka dhe Përmeti.

Ashtu siç u premtua në ditën e parë të lëshimit të sinjalit 3G nga Vodafone, Shqipëria po mbulohet me rrjetin 3G me një shpejtësi marramendëse, sepse kompania Vodafone mendon gjithnjë e më shumë për t'iu përgjigjur kërkesave të klientëve të saj.

Përmes rrjetit 3G përdoruesit mund të përdorin internet të shpejtë në aparatet celularë apo kompiuterat e tyre kudo ata gjenden, mund të përdorin shërbimin e video-thirrjeve dhe shumë aplikime të tjera, që kërkojnë internet të shpejtësisë së lartë.

mit/NOA

KOMENTE