Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Depresioni pas lindjes prek edhe burrat
English

Depresioni pas lindjes prek edhe burrat

E diel, 5 qershor 2011, NOA- Edhe pse nuk lindin, burrat vuajnë pas lindjes njëlloj si gratë.

Diferenca mes tyre është se ata mund të ndihen keq edhe gjatë shtatzanisë edhe pse piku i çrregullimit apo shqetësimit që prek 1 ndër 10 baballarë (si para ashtu dhe pas lindjes së fëmijës, në krahasim me nënat që raporti është 1 me 7), ky kulm shënohet ndërmjet muajit të 3 dhe atij të 6 të muajit të jetës së të fëmijës.

Ky problem është studiuar dhe vërejtur nga “Instituti i atësisë” në Angli, pasi një burrë u shpall i pafajshëm, pasi akuzohej se kishte vrarë të bijën 6 muajshe, pasi vuante nga depresioni pas lindjes.

a.y/NOA

KOMENTE