Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shpërthime në kryeqytetin e Libisë
English

Shpërthime në kryeqytetin e Libisë

Tripoli, 5 qershor 2011, NOA- Shpërthime të fuqishme dhe sulme ajrore janë vërejtur gjatë mëngjesit të sotëm në Tripoli, pa mundur të bëhet e ditur se kundër kujt qëllohet.

Agjencia e lajmeve Franceze, AFP shkruan se, fillimisht kanë ndodhur dy shpërthime ndërsa më vonë janë shoqëruar me sulme dhe shpërthime të tjera.

Theksohet se, aeroplanët e NATO-s kanë nisur sulme ajrore në Tripoli dhe në zonat përreth, ku janë dëgjuar disa shpërthime.

Zonat në të cilën ka ndodhur shpërthimi, është identifikuar në periferi të vendit si Tajura, e cila që nga fillimi i sulmeve është vënë shpesh herë në qendër të shpërthimeve.

a.y/NOA

KOMENTE