Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Tjetër sulm i hakerave ndaj Sony
English

Tjetër sulm i hakerave ndaj Sony

Japoni, 5 Qershor NOA - Në më pak se dua muaj distancë nga kaosi i shkaktuar në rrjetin e Playstation, piratët e informatikës janë rikthyer sërish në sulm kundrejt Sony.

Edhe një herë tjetër është sulmuar kolosi i teknologjisë japoneze.

Një grup hakerash që quhen Lulz Security ka njoftuar se janë në zotërim të më shumë se 1 milionë password, adresa e-maili dhe të dhëna të tjera personale që ruheshin në serverët e SonyPictures.com, por që ishin të mbrojtur nga një sistem i përcaktuar si primitiv nga hakerat.

r.b/NOA

KOMENTE